Yaza Girerken Size En Uygun Düğün Fotoğrafçısını Seçin

Hayatınızın en önemli gününde; evleneceğiniz o büyük günde en önemli konulardan birisi de size uygun düğün fotoğrafçısını seçmek olacaktır. Düğün gününüzle ilgili en son bakacağınız ama size en çok detayı hatırlatacak sihir aslında düğün fotoğraflarında saklı.

Düğün fotoğraflarınızı günler sonra önünüze alıp baktığınızda en iyi kareler genellikle farkında olmadan yakalanmış olanlardır. Bu fotoğraflar planlanmayan ve en rahat olduğunuz genellikle düğün fotoğrafçısının size poz verdirmeyi bıraktığı geçiş anlarından çıkar.

Bu önemli günde en önemli nokta olayı akışına bırakıp keyfini çıkarmaktır. Sebebiyse o gün içerisinde en çok detayı düğün fotoğrafçısıyla paylaşıp en çok vakti ve duyguyu fotoğrafçınızla paylaşıyor olmanız. Gün boyunca yüzlerdeki gülümsemeyi kaybetmemek ama aynı zaman da çok abartmamakta da fayda var

Bunu konuya değinmemin sebebi düğün fotoğrafını çektiğim çiftlerin çoğuyla daha sonrasında görüşüyor olmam. Bir çoğuyla iş sonrası arkadaş olup arkadaşlığı da devam ettirebiliyorum. İş dışında düğün fotoğrafçılığı, yeni insanlar tanımayı ve yaptığım işe ve karşımdaki insana sadece “iş” ve “müşteri” olarak bakmamı sağlıyor.

Gün içerisinde yalnızca tek bir çifte zamanımın tamamını ayırıp onlara en iyisini vermeye çalışıyorum. Fotoğrafçılık hem mental hemde fiziksel olarak çok zorlu bir iş. Bunu hobi dışında yapmaya başladığınızda anlayabiliyorsunuz. Aynı günde birden fazla çifte 1-2 saat ayırıp düğün fotoğrafı çekmek kanımca çifte saygısızlık olur.

Durum böyle olunca çiftler artık kişi düğün fotoğrafçısı konusunda ciddi bir arayış içerisine girmekte, sebebiyse artık fotoğraf makinelerinin kolay ulaşılabilir olması ve düğün fotoğrafçılığınınsa dışarıdan çok kolay gözükmesi; sonuç olarakta çok ufak yatırımlarla bu işi herkesin yapabileceğini düşünmesi.  Bu durumda fotoğrafa ve düğün fotoğrafına ciddi anlamda zaman ve mesai ayırmış profesyonel kişilerle çalışmanız en doğru seçim.

Profesyonelden kastım açıkçası fotoğraf endüstrisinde isim yapmış kişiler, öğrenci olup part-time bu işi yapanlar, ek olarak yapanlar, Instagram kralları gibi farklı alanlardan bir çok kişi bu işe yönelmiş durumda. Düğün fotoğrafçınızı seçerken en önemli nokta; fotoğrafçının tarzı. Daha açık bir şekilde sizin ödediğiniz parayı hak edip, isteklerinize cevap verebiliyor olması ve sonuçlarının sizi memnun etmesidir.  Yıldız Parkı